Nejdůležitější body v plánování maturáku

zpět

Při organizaci maturitního plesu budete řešit velké množství věcí - některé méně a jiné více důležité. Ty nejdůležitější jsme shrnuli do následujících čtyř bodů.

Místo a datum konání plesu

Jedná se o jedno z nejdůležitějších rozhodnutí třídy - kdy a kde se bude ples konat. Ideální místo a čas konání je dobré mít promyšlené několik let dopředu (záleží na velikosti měst, množství středních škol a vytíženosti kulturních zařízení a dalších prostor pro konání plesů v době plesové sezóny). Ve městech, kde je těžké sehnat dobré místo a termín, je vhodné se pro datum a místo rozhodnout již v prvním ročníku a dopředu dané místo zarezervovat - jinak by se mohlo stát, že se váš ples bude konat v nějakém neoblíbeném místě a ještě k tomu v úterý večer.

Téma maturáku

Volba tématu maturitního plesu je rovněž důležitý bod programu plánování. Není povinností vybrat si téma plesu, avšak stává se to zvykem. Pokud nějaké téma zvolíte, měli byste celý ples ladit do tohoto tématu - předtančení, maturitní video, půlnoční překvapení, výzdobu sálu, dekoraci stolů, případně i maturitní předměty (trička s motivem daného tématu atd.). Volbou tématu buďte kreativní.

Pro představu uvádíme několik témat plesů: předávání oskarů, cesta kolem světa, James Bond, retro, filmové postavy, Pomáda, olympijské hry, Velký Gatsby, útěk z vězení, Vánoce, Hawai, Afrika, Chyt mě, když to dokážeš, párty, benátský karneval a mnoho dalších. Záleží jen na vás, jaké téma si vyberete nebo vymyslíte.

Kapela na maturák

Kapela je nejdůležitější součást večera (kromě samotných maturantů). Stará se celý večer o zábavu - mnoho lidí se těší, že si na plese pořádně zatancují, proto výběr kapely neuspěchejte. Dobré kapely jsou zabrány i několik let dopředu, proto je vhodné kapelu objednat hned, jak budete vědět datum konání plesu. Při hledání kapely nezapomeňte brát v potaz věkové kategorie účastníků plesu, proto bychom vám doporučili nějaký z tanečních orchestrů, které mají poměrně široký repertoár.

Důležitý je i výběr hudby po půlnoci. Kolem půlnoci většinou kapely končí a nastupuje na scénu jiný žánr muziky - především pro mladé. Je na vás, jestli si zvolíte DJe nebo jinou kapelu, případně se můžete dohodnout i s hlavní kapelou, že bude hrát i po půlnoci.

Moderátor 

Moderátor je velmi důležitý člověk, který provází hosty celým večerem. Je dobré si o moderátorech zjistit co nejvíce informací. Je jich velká řada a cena mnohdy neodráží jejich kvalitu, proto je dobré nevybírat podle ceny, ale podle zkušeností ostatních lidí - poptejte se bývalých maturantů, kdo jim moderoval jejich ples a jak s moderátory jejich plesu byli spokojeni. Nebo můžete vybrat z naší nabídky ověřených moderátorů.

Moderátorovi byste měli dát jmenný seznam žáků a texty, které by měl nejen o jednotlivých studentech říct, ale věci, které by měl zmínit v průběhu celého večera. Papír s tímto textem byste měli moderátorovi doručit minimálně den před maturitním plesem, aby měl čas se na vše připravit a v případě nejasností se na vás ještě včas obrátit. Záleží na domluvě s konkrétním moderátorem.

Další články:
Začátek plánování maturáku
Na co myslet před plesem
Na co myslet v den konání plesu

Ke každé objednávce dostanete dárky do tomboly ZDARMA!

Více info